SAMODZIELNY MONTAŻ

Montaż fototapet i tapet może być wyzwaniem dla kogoś, kto nigdy tego nie robił. Nasza instrukcja montażu zawiera ważne informacje dotyczące przygotowania ścian oraz samej aplikacji tapet. W przypadku braku możliwości samodzielnego montażu skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci znaleźć specjalistów, którzy w profesjonalny sposób położą Twoją fototapetę.

PRZED MONTAŻEM

001

Montaż fototapety lub tapety powinien być ostatnim elementem remontu

002

Przed montażem fototapety lub tapety należy sprawdzić czy są one zgodne z zamówieniem i nie posiadają wad.

003

Pomieszczenie, w którym będzie montowana fototapeta lub tapeta powinno być posprzątane, wolne od kurzu i pyłu.

004

Ściana, na której będzie montowana fototapeta lub tapeta powinna mieć temperaturę minimum 10C, a w pomieszczeniu podczas montażu i 24h po nim nie powinno dochodzić do gwałtownych zmian temperatury

PRZYGOTOWANIE ŚCIANY

Tapetowana ściana musi być idealnie gładka, sucha i czysta! Powinna zostać dwukrotnie zagruntowana gruntem głęboko penetrującym.
Wszystkie niedoskonałości ścian będą widoczne po przyklejeniu fototapety czy tapety, a przez nieodpowiednio przygotowaną ścianę tapeta może się odparzać i odklejać.

INSTRUKCJA MONTAŻU

001

Fototapety drukowane są z zapasem- po 5cm na wysokości i szerokości.

Wyznacz na ścianie pionową linię, wzdłuż której będzie nakładany pierwszy pas (bryt) fototapety.

002

Na ścianę, na szerokość pierwszego brytu z małym naddatkiem, nałóż klej. Następnie przyłóż pierwszy bryt fototapety wzdłuż wytyczonej pionowej linii i wygładź go wałkiem dociskowym lub raklą.

003

Po przyklejeniu pierwszego brytu powtórz czynności z kolejnymi. Bryty układaj tak aby stykały się ze sobą ale nie nachodziły na siebie. Dopasuj wzór tak aby nie było przesunięć.

004

Czasem podczas klejenia pomiędzy brytami pojawia się nadmiar kleju. Aby go usunąć  przetrzyj łączenia wilgotną ścierką lub miękką gąbką. Po przyklejeniu wszystkich brytów wygładź wałkiem lub raklą jeszcze raz całą powierzchnię. Na końcu odetnij ostrym nożem nadmiar fototapety.

Shopping Cart
Przewiń do góry